XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 czerwca 2020

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze.

2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół Rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze święte jutro o godz. 09.00. i 18.00.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18.00., dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Nabożeństwo „Modlitwa Mężczyzn” w tym dniu, tradycyjnie po Mszy świętej o godz. 18.30. W I piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa, Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu w naszym kościele o godz. 18.00. W I sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszam na pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 07.30., oraz Mszę świętą o godz. 08.00.

4. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz. 16.30. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

5. W I piątek miesiąca, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi.

6. Nabożeństwa, które sprawujemy w naszym kościele: w środę – Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia – o godz. 18.00., w piątek - Koronka do Bożego Miłosierdzia - o godz. 15.00, w czerwcu na zakończenie eucharystii, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. Zachęcam by sięgnąć po prasę katolicką, z tygodnika „Idziemy” polecam artykuły: „Nieomylność Papieża”, „Grób Św. Piotra”, „Zgorszeni w Kościele”, „Dywany wokół kościoła”.

8. Bóg zapłać, za złożoną ofiarę w III niedziele miesiąca, przeznaczymy ją na prace remontowe w parafii.

9. W ostatnim czasie pożegnaliśmy śp. Jerzego Puszczewicz, a we wtorek pożegnamy śp. Juliannę Augustyniak. Naszych zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

10. Pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.