1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

2. Adwentowa Msza Święta roratna w tym tygodniu w środę i czwartek o godz. 17.00. Zachęcam aby na roraty licznie przychodziły dzieci, młodzież i dorośli z zapalonymi lampionami, a dzieci przychodząc na roraty przynosiły ze sobą serduszka, z wypisanym imieniem i nazwiskiem, w ten sposób te, które będą najwięcej razy na roratach otrzymają nagrody.

3. Dziś modlimy się za Kościół na Wschodzie oraz zbieramy ofiary do puszek na pomoc wspólnotom chrześcijańskim tam żyjącym. Bardzo dziękuje za przeprowadzenie tej zbiórki członkom Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana i jednocześnie dziękuję – mówiąc Bóg zapłać - wszystkim ofiarodawcom. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.

4. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

5. Zapraszam w środę o godz. 17.00., na nowennę do Matki Bożej Pocieszenia, a w piątek o godz. 15.00, na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Polecam tygodnik „Idziemy”, a w nim artykuły: „Romańskie skarby Starego Miasta”, „Rozśpiewane serca”, „Klimat adwentu”, „Oczekiwanie z Maryją”. Pamiętajmy również o wsparciu potrzebujących dzieci z ubogich rodzin, osób starszych i samotnych przez zakup świecy „Caritas”, są już do nabycia - mała 5 zł., a duża świeca 15 zł.

6. Bardzo dziękuje wszystkim parafianom, którzy zabrali serduszka i przygotują w ten sposób prezent dla dziecka z naszej parafii, przypomnę że za serduszkiem kryje się konkretne dziecko. Prosimy o paczki żywnościowe, wartość paczki nie powinna przekraczać 40 zł. Paczki przynosimy do kościoła do 17 grudnia br. (tj. III niedzieli adwentu). Zabrane serduszko przymocujmy do paczki w taki sposób, by można odczytać napisaną cyfrę.

7. W ostatnim czasie, z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Grażynę Waszyńską i Janinę Małolepszą  – „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

8. Chorych z Komunią Świętą odwiedzę w domach w III niedzielę adwentu, proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej, odwiedziny rozpocznę od godz. 17.00.

9. Przyszła niedziela to III niedziela grudnia, ofiary zbierane na tacę przeznaczymy na inwestycje w parafii.

10. Na czas adwentu, przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa.

Parafia pw. Trójcy Świętej w Rychwale

ul. Kościelna 1, 62-570 Rychwał