1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. W przyszłą niedziele przeprowadzimy zbiórkę do puszek, która zostanie przeznaczona dla chrześcijan z Sudanu Południowego. Bardzo proszę członków Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana o przeprowadzenie tej zbiórki, wszystkim ofiarodawcom - Bóg zapłać.

3. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Program: Niedziela 10. XI. – godz. 15.00 - uroczystość przy Mogile Powstańców Styczniowych w Grabowej;godz. 18.00 – koncert Orkiestry Quantum. Poniedziałek 11.XI. – godz. 11.00. – Eucharystia; Apel przy Obelisku, uroczyste odśpiewanie Hymnu – „Niepodległa do Hymnu”.

4. Nabożeństwa, które sprawujemy w naszym kościele: w środę – Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia – o godz. 17.00., w piątek - Koronka do Bożego Miłosierdzia - o godz. 15.00.

5. Zachęcam by sięgnąć po prasę katolicką, tygodnik „Idziemy”, a w nim artykuły: „Opowiedzieć Niepodległość”, „Dzieciństwo Prymasa Tysiąclecia”, „Wokół filmu – Nieplanowane”, „Jaki Kościół ?”. Do nabycia są kalendarze ścienne z WDR – Włocławek na 2020 rok, w cenie – 6 zł.

6. Bardzo dziękuję wszystkim mężczyznom z naszej parafii, którzy uczestniczyli w I czwartek listopada w nabożeństwie, skierowanym do mężów, ojców ale również kawalerów. Bóg zapłać za piękne świadectwo wiary i troskę o własne życie duchowe oraz rodzinne.

7. W przyszłą niedzielę, zapraszam dzieci i rodziców przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej na godz. 11.00., po eucharystii spotkanie. Zapraszam uczniów z klas VI, VII, i VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, na eucharystię oraz spotkanie, rozpoczęcie o godz. 16.00.

8. Przyszła niedziela, to III niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczymy na ogrzewanie naszego kościoła - Bóg zapłać za składane ofiary na tacę.

9. Zbliżają się Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii. Przeżyjemy je w dniach 29 i 30 listopada oraz 01 grudnia br, tradycyjnie to piątek, sobota i niedziela. Rekolekcje poprowadzi o. Bonifacy ze Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani.

10. Trwa okres porządkowania grobów naszych bliskich zmarłych, przypominam o segregacji odpadów.

11. W przyszłą niedziele na eucharystii o godz. 11.00., będziemy gościli „Rycerzy Kolumba”, którzy nam przybliżą charakter swej działalności w Kościele Powszechnym oraz w Diecezji Włocławskiej.

12. Wszystkim parafianom i gościom, w czasie refleksji nad własną przemijalnością, życzę by na co dzień doświadczali Bożej obecności.

Parafia pw. Trójcy Świętej w Rychwale

ul. Kościelna 1, 62-570 Rychwał