1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele. Zachęcam także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro, 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

2. Przypominam, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcam tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. W środę, o godz. 18.00., nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a w piątek o godz. 15.00., Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W sobotę 26 maja (Dzień Matki), o godz. 11.00., J.E. Ksiądz Biskup Stanisław Gębicki, udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży z naszej parafii. Spowiedź św., dla młodzieży i ich bliskich przed przyjęciem sakramentu bierzmowania również w sobotę od godz. 10.00.  W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszych kochanych mamach,  żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 27 maja, w tym dniu będziemy obchodzili odpust parafialny ku czci Trójcy Świętej oraz Komunię rocznicową. Sumie odpustowej wraz z udzieleniem Komunii rocznicowej o godz. 11.00, będzie przewodniczył Ks. Artur Krzyżanowski, proboszcz i budowniczy kościoła w Koninie. Zapraszam drogich parafian, druhów strażaków, asystę parafialną oraz dziewczynki sypiące kwiatkami, do włączenia się w te parafialne uroczystości.

7. Spowiedź św. dla dzieci, przed Komunią rocznicową, odbędzie się w sobotę, 26 maja, od godz. 16.15.

8. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 17.30. Zachęcam by sięgnąć po prasę katolicką, tygodnik „Idziemy”, a w nim artykuły: „Znaki Ducha, świętować to nie tylko szczyt mądrości, ale szczyt dobroci”, „Zaproszenie do Sieradza”, „Jak świętować niedzielę”.

9. Dzisiejsza niedziela, to III niedziela miesiąca, ofiary zbierane na tacę przeznaczymy na inwestycje w parafii - Bóg zapłać za każdy dar serca.

10. Zapraszam dzieci i rodziców przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św., na próby liturgiczne w tym tygodniu, tj.: w poniedziałek, środę i piątek. Próby rozpoczną się o godzinę 16.30., obecność obowiązkowa. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci za posprzątanie kościoła przed uroczystością I Komunii św., dziękuje za podjęty trud dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

11. Zapraszam dzieci, rodziców, przygotowujących się do Komunii rocznicowej, na próbę liturgiczną we wtorek. Próba rozpocznie się o godzinę 16.30., proszę o obecność wszystkich dzieci.

12. Zapraszam kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania na próbę liturgiczną, (generalną) w czwartek. Próba rozpocznie się o godzinę 18.30. W piątek o godz. 18.30., zapraszam na zbiórkę wszystkich ministrantów.

13. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, bardzo proszę parafian o zorganizowanie tradycyjnych ołtarzy, przy których  zatrzymamy się podczas procesji i wysłuchamy Słowa Bożego. Dziś już składam słowa podziękowania za trud organizacyjny i budowę ołtarzy. Bóg zapłać.

14. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła na nas dary Ducha Świętego.

Parafia pw. Trójcy Świętej w Rychwale

ul. Kościelna 1, 62-570 Rychwał