1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Chodzi o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, by tym chlebem karmić się na co dzień.
  2. W środę 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławię wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „Cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
  3. W poniedziałek 13 lipca br. o godz. 19.00., przeżyjemy już kolejne w naszej parafii Nabożeństwo Fatimskie, serdecznie zapraszam wszystkich gości i parafian na to szczególne spotkanie z Maryją - Matką Bożą.
  4. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele: w środę nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 18.00, w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
  5. Polecam prasę katolicką, tygodnik „Idziemy” a w nim artykuły: „W mieście cudu nad Wisłą”, „Zdumienie Ewangelią”, „Jak zawierzyć”, „Perła włocławskiej Katedry”.
  6. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca sierpnia, ofiary zbierane na tacę przeznaczymy na inwestycję w parafii. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  7. Miłosierdziu Bożemu i naszym modlitwom polecają się zmarłe parafianki: śp. Bożena Kmieć i Anna Pacześna. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
  8. Zapraszamy na koncert muzyki organowej, który odbędzie się w dniu 25 sierpnia br., o godz. 19.00., w naszej parafialnej świątyni. Wykonawcą muzyki organowej i prowadzącym będzie Dominik Zimny, uczeń Szkoły Muzycznej w Koninie. Koncert ten włącza się w Gminno - Parafialne obchody dziękczynienia za tegoroczne żniwa, zapraszamy gości i parafian, a szczególnie wszystkich pracujących na roli do wzięcia udziału w tym szczególnym wieczorze wypełnionym muzyką organową.
  9. W Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, 26 sierpnia br., przy „Grabowskiej Altanie” przeżyjemy „Gminno - Parafialne Dożynki” – święto dziękczynienia za zebrane plony. Uroczysta Eucharystia o godz. 14.00. Dokładny plan uroczystości odnajdziemy na plakatach zapowiadających tegoroczne „Gminno - Parafialne Dożynki”, zapraszamy wszystkich gości i parafian.
  10. Trwa czas pielgrzymek na Jasną Górę, już trwają zapisy na pielgrzymkę rowerową z Diecezji Włocławskiej. Pielgrzymka wyrusza z Turku, z parafii Św. Barbary i trwa od 22 do 24 sierpnia br., zachęcam do skorzystania z tej formy pielgrzymowania.
  11. Maryi Wniebowziętej polecajmy wakacyjny wypoczynek, niech będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

Parafia pw. Trójcy Świętej w Rychwale

ul. Kościelna 1, 62-570 Rychwał