1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszam w piątek o godz. 16.30, a na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30 z nauką pasyjną.

3. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się od II Niedzieli Wielkiego Postu, czyli za tydzień. Poprowadzi je ks. Zbigniew Łukasik, Dyrektor Muzeum Diecezjalnego – Diecezji Włocławskiej, spowiedź święta rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek.

4. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W sposób szczególny będziemy się modlić za chrześcijan i misjonarzy z Afryki. W tym dniu, zbieramy ofiary do puszek z przeznaczeniem na cele misyjne, bardzo proszę o przeprowadzenie tej zbiórki członków Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

5. W środę o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a w piątek o godz. 15.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia, serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

6.Polecam prasę katolicką, tygodnik „Idziemy”, a w nim artykuły: „Ratujmy dusze nasze”, „Autorytet Kościoła”, „Mąż stanu poszukiwany”, „Stop dla hejtu”, „Uwaga, to depresja”.

7. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych: śp. Adama Stasiak, Czesławę Augustyniak i Józefa Ograbisza - ojca ks. Grzegorza Ograbisza. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”.

8. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, ofiary zbierane na tacę przeznaczymy na trwające prace w naszej świątyni, Bóg zapłać za każdy dar serca.

9. Na czas nawrócenia i pokuty, niech Jezus Chrystus nas wspiera swym błogosławieństwem.

Parafia pw. Trójcy Świętej w Rychwale

ul. Kościelna 1, 62-570 Rychwał