1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

2. Modlimy się za wszystkich kierowców, powierzając ich opiece św. Krzysztofa, po każdej  eucharystii odbędzie się poświęcenie wszelkich pojazdów i szczególna modlitwa z błogosławieństwem kierowców. Serdecznie zapraszam wszystkich kierowców i użytkowników dróg.

3. Z racji poświęcenia pojazdów po eucharystii będą zbierane ofiary do puszek z tradycyjnym przeznaczeniem na misje, a dokładnie na zakup potrzebnych pojazdów, Bóg zapłać za każdy dar serca. Bardzo dziękuję za przeprowadzenie zbiórki członkom Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

4. Nabożeństwa, które sprawujemy w naszym kościele: w środę – Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia – o godz. 18.00., w piątek - Koronka do Bożego Miłosierdzia - o godz. 15.00.

5. Na czas wypoczynku polecam dobrą lekturę, zachęcam by sięgnąć po tygodnik „Idziemy”, a w nim artykuły: „Wakacyjne szlaki”, „Skazany na śmierć głodową”, „Słucham, telefon zaufania”, „A może pielgrzymka”, „Wakacje od wiary ?”.

6. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca lipca, ofiary zbierane na tacę przeznaczymy na prace w kościele. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

7. Zachęcam do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę. Grupa z Turku czy Konina, jak co roku wyruszy w pierwszych dniach sierpnia, w Tuliszkowie organizowana jest grupa z naszego dekanatu.

8. Piesza pielgrzymka z Powidza: „Zwracamy się do Was drodzy Przyjaciele i Dobroczyńcy z serdeczną prośbą o przyjęcie naszej grupy pielgrzymkowej, liczącej ok. 20 – 30 osób, na nocleg. Przybędziemy 29 lipca, tj. poniedziałek ok. godz. 17.45.”

9. W przyszłą niedziele tj. 28 lipca br. w naszej parafii o godz. 11.00., odbędzie się odpust ku czci św. Anny. Serdecznie zapraszam wszystkie solenizantki, parafian, asystę parafialną, druhów strażaków, ministrantów na sumę odpustową i procesję eucharystyczną wokół naszej świątyni.

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych. A nam tu zebranym, niech Pan Jezus błogosławi, na nadchodzący tydzień pracy lub wypoczynku.

Parafia pw. Trójcy Świętej w Rychwale

ul. Kościelna 1, 62-570 Rychwał