1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Trwają nabożeństwa majowe, zapraszam do codziennej modlitwy, w kościele wieczorem o godz. 17.30., w niedziele o godz. 15.30.

3. Uroczystość święceń diakonatu w naszej diecezji odbędzie się 02 czerwca br., w Katedrze Włocławskiej, modlitewnej pamięci parafian polecam alumna Dominika Stempin. Serdecznie zapraszam do udziału w tym radosnym wydarzeniu, jeżeli będą chętni to zorganizujemy wyjazd autokarem do Katedry Włocławskiej na święcenia diakonatu. Zapraszam chętnych aby zgłosili do kancelarii parafialnej.

4. Nabożeństwa, które sprawujemy w naszym kościele: w środę – Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia – o godz. 18.00., w piątek - Koronka do Bożego Miłosierdzia - o godz. 15.00.

5. Zachęcam by sięgnąć po prasę katolicką, polecam tygodnik „Idziemy”, a w nim artykuły: „Wywiad z Biskupem porwanym w Iraku”, „Dentysta wśród Pigmejów”, „Katolik w Chinach”, „Wojna była błędem”.

6. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża, również w tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.

7. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca, ofiary zbierane na tacę przeznaczymy na inwestycję w parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.

8. Składam podziękowania Księdzu Biskupowi Stanisławowi Gębickiemu za udzielenie sakramenty bierzmowania, księżom Dekanatu Tuliszkowskiego za posługę sakramentalną, rodzicom, ministrantom i młodzieży za godne przeżycie tej uroczystości.  Dziękuję za okazaną pomoc, paniom katechetkom, pani Zofii – zakrystiance, panu Grzegorzowi – organiście. Wszystkim uczestnikom piątkowej uroczystości – Bóg zapłać.

9. W sobotę 25 maja br., zapraszam na godz. 09.00. rodziców dzieci pierwszokomunijnych do sprzątania kościoła. Bardzo proszę o zabranie ze sobą odpowiedniego sprzętu tj. drabin, wiaderek itd.

10. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecam wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia, jak i drogich gości oraz parafian.

Parafia pw. Trójcy Świętej w Rychwale

ul. Kościelna 1, 62-570 Rychwał