1. Dziś w sposób szczególny pamiętamy  o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto, wspierajmy ich naszą życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą. Przypominam o spotkaniu dzieci i rodziców klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, spotkanie rozpocznie się eucharystią o godz. 11.00. Na tej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do przyjęcia sakramentu eucharystii. A na eucharystie o godz. 16.00, zapraszam uczniów z klas II i III Gimnazjum oraz uczniów klas VII Szkoły Podstawowej przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, po liturgii spotkanie formacyjne.

2. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości”.

3. W dzisiejszą niedzielę, swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości parafian, Bóg zapłać za każdy dar serca.

4. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”.

5. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

6. W przyszłą niedzielę, rozpocznie się Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

7. Bóg zapłać, za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na ogrzewanie naszej świątyni.

8. Zbliżamy się do święta zmarłych tj. 1 i 2 listopada, zachęcam do modlitwy za zmarłych. Kościół daje nam możliwość całorocznej lub jednorazowej modlitwy zwanej „wypominkami”, wszystkich chętnych zapraszam do kancelarii parafialnej. Nie zapominajmy o naszych bliskich zmarłych.

9. W środę o godz. 18.00, zapraszam na nowennę do Matki Bożej Pocieszenia, a w piątek o godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

10. Polecam tygodnik „Idziemy” a w nim artykuły: „Polska różańcowa”, „Kard. Grocholewski – Jaka modlitwa”, „Rycerze od wieku”, „Chichot szatana”. Do nabycia są kalendarze ścienne z WDR, na 2018 rok, w cenie: duże – 5 zł., a małe – 4 zł., oraz „Kalendarz Rolnika” w cenie 30 zł.

11. W przyszłą niedziele, w naszym kościele po każdej eucharystii odbędzie się Koncert Organowy w wykonaniu Dominika Zimnego, serdecznie zapraszam wszystkich parafian na to wydarzenie muzyczne w naszej świątyni. Więcej informacji znajdziemy na plakacie, który odnajdziemy w kruchcie.

Parafia pw. Trójcy Świętej w Rychwale

ul. Kościelna 1, 62-570 Rychwał