1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

2. Dziś spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej o godz. 11.00. Również w dzisiejszą niedzielę na godz. 15.30., zapraszam młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na eucharystię oraz spotkanie.

3. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcam wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętych o godz. 07.30 i 18.00.

4. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi krzyżowej - piątek o godz. 16.30., oraz Gorzkich Żali - niedziela o godz. 15.30., za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej oraz za udział w Gorzkich Żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, polecamtygodnik „Idziemy”.

6. Nabożeństwa stałe, które sprawujemy w naszym kościele: w środę – Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia – o godz. 17.00., w piątek - Koronka do Bożego Miłosierdzia - o godz. 15.00.

7. Bóg zapłać, za ofiary złożone na tacę, w III niedzielę miesiąca marca z przeznaczeniem na cele inwestycyjne w naszej parafii.

8. Bardzo serdecznie dziękuję: Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu ze Szkoły Podstawowej w Rychwale, za pomoc w organizacji rekolekcji dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Bóg zapłać.

9. W minionym czasie Pan Bóg powołał do wieczności Stanisława Marcinkowskiego. Wieczny odpoczynek…

10. W przyszłą niedzielę, tj. IV Niedziele Wielkiego Postu, od godz. 17.00., odwiedzę chorych w domach. Udzielę sakramentu spowiedzi św. i namaszczenia chorych. Bardzo proszę o zgłoszenie chorych w zakrystii lub kancelarii.

11. W czasie wielkiego postu polecajmy się wzajemnie Panu Bogu w naszych modlitwach.

Rekolekcje Wielkopostne

Parafia p.w. Trójcy Świętej w Rychwale